XXXIV Ogólnopolski Sejmik Matematyków

• Publikacja w Delcie: wrzesień 2017
  • Publikacja elektroniczna: 1 września 2017

Wyniki XXXIV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków, Szczyrk, 8-11 VI 2017

Sejmiki organizuje Pracownia Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim - www.spinor.edu.pl

Konkurs polega na przedstawieniu opracowania jednego z tematów zaproponowanych (wraz z bibliografią) przez Jury lub tematu własnego oraz - w przypadku zakwalifikowania się do finału - krótkim, publicznym zreferowaniu tego opracowania.

Jury w składzie: dr hab. Mieczysław Kula - przewodniczący, dr Anna Bień, dr Paweł Błaszczyk, dr Anna Brzeska, dr Łukasz Dawidowski, mgr Żywilla Fechner, dr Paweł Gładki, dr Piotr Kalemba, dr Maria Kania-Błaszczyk, dr Renata Kawa, dr Marian Podhorodyński, dr Barbara Przebieracz, dr Małgorzata Serwecińska, dr Jolanta Sobera, dr Anna Szczerba-Zubek, postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

• I miejsce:
    Wojciech Kretowicz - I LO w Bydgoszczy za pracę Podzielność silni a suma cyfr, opiekun: mgr Mariusz Adamczak;
  • II miejsce:
    Kacper Bem - VIII LO w Poznaniu za pracę O węzłach słów kilka, opiekun: mgr Joanna Politarczyk, dr Wojciech Politarczyk
    oraz
    Mateusz Matczak - II LO w Zduńskiej Woli za pracę Nierówności izoperymetryczne, opiekun: dr inż. Renata Długosz, dr Krzysztof Pieszyński;
  • III miejsce:
    Patryk Matusiak - VIII LO w Poznaniu za pracę Liczby Ramseya, opiekun: mgr Joanna Politarczyk
    oraz
    Gabriela Pietras - Publiczna Szkoła Podst. w Leszczynie, za pracę Kolorowanie szachownic, opiekun mgr Martha Łącka.

W głosowaniu publiczności na najlepszą prezentację

• nauczyciele nagrodzili
    Grzegorza Janosza - I LO w Pszczynie, praca Problemy problemów
    Wojciecha Kretowicza,
  • a uczniowie
    Tymoteusza Ciesielskiego - LO w Pszczynie, praca Racjonalny, ale czy najlepszy?
    Wojciecha Kretowicza.