Wyniki XXXVI Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków

• Publikacja w Delcie: październik 2019
  • Publikacja elektroniczna: 30 września 2019

W dniach 6-9 czerwca w Szczyrku odbył się XXXVI Ogólnopolski Sejmik Matematyków, organizowany przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim.

Jury w składzie: dr Paweł Błaszczyk, dr Anna Brzeska, dr Natalia Cieślar, dr Dawid Czapla, dr Sylwia Kania, dr Agnieszka Kulawik, dr Barbara Przebieracz, dr Hanna Wojewódka-Ściążko, dr Marcin Zygmunt, pod przewodnictwem dr Jolanty Dobery wyłoniło laureatów konkursu:

• I miejsce: Adam Duży - I LO w Pszczynie, za pracę Komfrale kwadratowe, opiekun: mgr Iwona Limańska;
  • II miejsce: Szymon Kubica - I LO w Gliwicach, za pracę Anomalie w przestrzeni |n-wymiarowej, opiekun: mgr Joanna Olesińska;
  • III miejsce: Hanna Hechłacz - I LO w Zduńskiej Woli, za pracę Trójkąt Reuleaux jako przykład figury o stałej szerokości, opiekun: dr inż. Renata Długosz;
  • wyróżnienie: Rafał Loska - VIII LO w Katowicach, za pracę Wartość oczekiwana w zadaniach, opiekunowie: dr Łukasz Dawidowaki, dr Radosław Wieczorek.
  • W głosowaniu publiczności na najlepszą prezentację zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i obserwatorzy nagrodzili Adama Dużego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: pm.katowice.pl/matematyka.