Wyniki XXXV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków

• Publikacja w Delcie: sierpień 2018
  • Publikacja elektroniczna: 31 lipca 2018

W dniach 14-17 czerwca odbył się w Szczyrku XXXV Ogólnopolski Sejmik Matematyków. Jak co roku, Sejmik został zorganizowany przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim; www.spinor.edu.pl

W czasie obrad Sejmiku rozstrzygnięto konkurs polegający na przedstawieniu opracowania jednego z tematów zaproponowanych (wraz z bibliografią) przez Jury lub tematu własnego oraz - w przypadku zakwalifikowania się do finału - krótkim, publicznym zreferowaniu tego opracowania.

Jury w składzie: prof. dr hab. Maciej Sablik - przewodniczący, dr Paweł Błaszczyk, dr Anna Brzeska, dr Dawid Czapla, mgr Żywilla Fechner, dr hab. Mieczysław Kula, dr Agnieszka Kulawik, dr Marian Podhorodyński, dr Anna Szczerba-Zubek, dr Hanna Wojewódka postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

• I miejsce: Bartosz Bartoszek - I LO w Zduńskiej Woli za pracę Funkcje potęgowo ( j,k) symetryczne, opiekun: dr inż. Renata Długosz;
  • II miejsce: Filip Rękawek - Katolickie LO w Garwolinie za pracę O trójkątach kappa i ich własnościach, opiekun: mgr Zofia Burno;
  • III miejsce: Krzysztof Witkowski - I LO w Gliwicach za pracę O własnościach sum Freya, opiekun: mgr Joanna Olesińska;
  • IV miejsce Gabriela Pietras - Publiczna Szkoła Podst. w Leszczynie, za pracę Wokół twierdzenia Morse'a-Hedlunda, opiekun mgr Martha Łącka;
  • V miejsce Jakub Michalec- LO Zakonu Pijarów w Krakowie za pracę Paradoksy nieskończoności, opiekun: Jolanta Przybylska.

W głosowaniu publiczności na najlepszą prezentację nauczyciele nagrodzili Rafała Loskę - VIII LO w Katowicach, praca Jak obliczyć pole figury płaskiej?, a uczniowie Pawła Tyrnę - LO Towarzystwa Szkolnego w Bielsku-Białej, praca Matematyczne podstawy projektowania origami.