Wyniki LXVIII Olimpiady Matematycznej (2018)

• Publikacja w Delcie: lipiec 2018
  • Publikacja elektroniczna: 30 czerwca 2018

W zawodach stopnia pierwszego wzięło udział 1495 uczniów, do zawodów stopnia drugiego zakwalifikowano 632 uczniów, a do zawodów stopnia trzeciego - 154 uczniów.

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej na posiedzeniu w dniu 20 kwietnia br. postanowił przyznać 38 tytułów laureata oraz nagrody pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego stopnia. Otrzymali je następujący zawodnicy (w nawiasie podano liczbę uzyskanych punktów na 36 możliwych):

Nagrody stopnia pierwszego

• Daniel Murawski (36) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Tomasz Ślusarczyk (36) - V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
  • Mariusz Trela (36) - V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
  • Radosław Żak (36) - Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.

Nagrody stopnia drugiego

• Radomił Baran (30) - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
  • Cezary Botta (30) - Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy.
  • Damian Burczyk (30) - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.
  • Maciej Dziuba (30) - II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.
  • Jan Fornal (30) - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
  • Łukasz Orski (30) - Gimnazjum Akademickie Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu.
  • Filip Gawron (29) - III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.
  • Aleksandra Kowalska (29) - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

Nagrody stopnia trzeciego

• Kamil Galewski (24) - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
  • Jakub Grudzień (24) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Stanisław Hauke (24) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Jacek Jakimiuk (24) - II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.
  • Łukasz Kamiński (24) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Rafał Pyzik (24) - III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.
  • Antoni Wiśniewski (24) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Wojciech Drozd (23) - Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu.
  • Radosław Girul (23) - Liceum Ogólnokształcące nr XXIV z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu.
  • Przemysław Podleśny (23) - II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie.
  • Jacek Salata (23) - V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
  • Kajetan Vogtt (23) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Antoni Żewierżejew (23) - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Nagrody stopnia czwartego

• Rafał Szulc (20) - I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie.
  • Stanisław Gajda (18) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Dominik Gulgowski (18) - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.
  • Justyna Jaworska (18) - XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.
  • Tomasz Kiełbasa (18) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Piotr Kowalewski (18) - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.
  • Natalia Kucharczuk (18) - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
  • Maciej Małowidzki (18) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Iwo Pilecki-Silva (18) - Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
  • Paweł Sawicki (18) - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.
  • Paweł Moćko (17) - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach.
  • Michał Siennicki (17) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Maciej Wojtala (17) - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Nagrodę im. Andrzeja Mąkowskiego za najlepiej zredagowane poprawne rozwiązanie zadania z finału LXIX Olimpiady Matematycznej otrzymały następujące osoby:

• Kamil Galewski (zadanie 1) - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim,
  • Karolina Zając (zadanie 5) - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej dziękuje wszystkim, którzy pomagali finalistom w przygotowaniach do zawodów.

Zadania oraz pełną wersję komunikatu można znaleźć na stronie www.om.edu.pl.