Wyniki XXXIII Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków
Konkurs polega na przedstawieniu opracowania jednego z tematów zaproponowanych przez Jury (wraz z bibliografią) lub tematu własnego oraz - w przypadku zakwalifikowania się do finału - krótkim, publicznym zreferowaniu tego opracowania.
Jury w składzie: prof. dr hab. Maciej Sablik - przewodniczący Jury, dr Marian Podhorodyński - zastępca przewodniczącego Jury, dr Anna Bień, dr Paweł Błaszczyk, dr Damian Brückner, dr Anna Brzeska, dr hab. Włodzimierz Fechner, dr Piotr Kalemba, dr Maria Kania-Błaszczyk, dr Renata Kawa, dr hab. Janusz Morawiec, dr Barbara Przebieracz, dr Jolanta Sobera, dr Anna Szczerba-Zubek, postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:
- I miejsce:
Wojciech Wawrów z LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu za pracę Ultrafiltry i ich zastosowania, opiekun: mgr Adrian Michałowicz; - II miejsce:
Maciej Janus z I LO w Gliwicach za pracę W poszukiwaniu punktu Fermata, opiekunowie: mgr Halina Husak, mgr Zbigniew Gawron,
oraz
Hanna Mazurek z II LO w Zduńskiej Woli za pracę Ekstrema wielomianów, opiekun: dr inż. Renata Długosz, - III miejsce:
Miłosz Dudek z I LO w Pszczynie za pracę
Od Cezara do Enigmy - kryptologia, opiekun: mgr Joanna Szczurek,
oraz
Jakub Gajdecki z VIII LO w Katowicach za pracę Czworościany w ujęciu olimpijskim, opiekunowie: mgr Renata Suchanek, dr Łukasz Dawidowski.
W głosowaniu publiczności na najlepszą prezentację nauczyciele nagrodzili Miłosza Dudka oraz Weronikę Pawłowską z VIII LO w Katowicach za pracę Kilka słów o kłamstwie, czyli sofizmaty i paradoksy, opiekun: mgr Renata Suchanek, a uczniowie również Weronikę Pawłowską.
Sejmiki organizuje Pracownia Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim; www.spinor.edu.pl