Wyniki XXXIII Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków

• Publikacja w Delcie: grudzień 2016
  • Publikacja elektroniczna: 30 listopada 2016

Konkurs polega na przedstawieniu opracowania jednego z tematów zaproponowanych przez Jury (wraz z bibliografią) lub tematu własnego oraz - w przypadku zakwalifikowania się do finału - krótkim, publicznym zreferowaniu tego opracowania.

Jury w składzie: prof. dr hab. Maciej Sablik - przewodniczący Jury, dr Marian Podhorodyński - zastępca przewodniczącego Jury, dr Anna Bień, dr Paweł Błaszczyk, dr Damian Brückner, dr Anna Brzeska, dr hab. Włodzimierz Fechner, dr Piotr Kalemba, dr Maria Kania-Błaszczyk, dr Renata Kawa, dr hab. Janusz Morawiec, dr Barbara Przebieracz, dr Jolanta Sobera, dr Anna Szczerba-Zubek, postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

• I miejsce:
    Wojciech Wawrów z LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu za pracę Ultrafiltry i ich zastosowania, opiekun: mgr Adrian Michałowicz;
  • II miejsce:
    Maciej Janus z I LO w Gliwicach za pracę W poszukiwaniu punktu Fermata, opiekunowie: mgr Halina Husak, mgr Zbigniew Gawron,
    oraz
    Hanna Mazurek z II LO w Zduńskiej Woli za pracę Ekstrema wielomianów, opiekun: dr inż. Renata Długosz,
  • III miejsce:
    Miłosz Dudek z I LO w Pszczynie za pracę
    Od Cezara do Enigmy - kryptologia, opiekun: mgr Joanna Szczurek,
    oraz
    Jakub Gajdecki z VIII LO w Katowicach za pracę Czworościany w ujęciu olimpijskim, opiekunowie: mgr Renata Suchanek, dr Łukasz Dawidowski.

W głosowaniu publiczności na najlepszą prezentację nauczyciele nagrodzili Miłosza Dudka oraz Weronikę Pawłowską z VIII LO w Katowicach za pracę Kilka słów o kłamstwie, czyli sofizmaty i paradoksy, opiekun: mgr Renata Suchanek, a uczniowie również Weronikę Pawłowską.

Sejmiki organizuje Pracownia Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim; www.spinor.edu.pl